Skarbnikowe Gody 2015

Skarbnikowe Gody 2015 – urodziny miasta Zabrze.

1 października przypada 93 rocznica nadania praw miejskich miastu Zabrze. Z tej okazji, Miejski Ośrodek Kultury i Urząd Miasta Zabrze są organizatorami tradycyjnej, wrześniowej imprezy upamiętniającej urodziny miasta – Skarbnikowe Gody. Bogata i ciekawa impreza odbędzie się 26 września a głównym punktem programu będzie coroczna, kolorowa parada która rozpocznie się o godzinie 11.00. Ulicami miasta przejdą dzieci i młodzież z zabrzańskich przedszkoli oraz szkół, grupy sportowe i taneczne, kluby uczniowskie, placówki kulturalne i oświatowe, stowarzyszenia, przedsiębiorcy oraz mieszkańcy. W paradzie wezmą też udział przedstawiciele miast partnerskich Zabrza. Wielką atrakcja będzie przejazd zabytkowych samochodów a na czele parady zobaczymy legendarnego Skarbnika. Jak co roku, uczestnicy parady będą kolorowo przebrani. W tym roku stroje przygotowane będą pod hasłem „Bajkowo, filmowo”.

Skarbnikowe Gody 2015

Parku Poległych Bohaterów będzie miejscem gdzie organizatorzy zapraszają na piknik rodzinny od godz. 12 do 22. Gry i zabawy, stoiska edukacyjne, gastronomiczne, sportowe. i koncerty czekają na gości. Wystąpią m.in.: Bartek Słatyński, Radioaktywni, The Chance i gwiazda wieczoru – Myslovitz.

Apartamenty Zabrze zapraszają na Skarbnikowe Gody i na nocleg dla gości z daleka którzy przybywają z daleka na ta niezwykła imprezę.