Kolej Wąskotorowa Bytom-Miasteczko Śl. kursuje!

Nocleg w Zabrzu okazją na ciekawą przejażdżkę.

Nocleg i pobyt w lecie w „Żółtym” Apartamencie w Zabrzu,  jest świetną okazją do przejażdżki Górnośląskimi Kolejami Wąskotorowymi. 27 czerwca zainaugurowała kolejny sezon turystyczny kolejka wąskotorowa na trasie Bytom – Miasteczko Śląskie – Bytom. Pociągi będą kursować w każdą sobotę, niedzielę i święta. Wyjazdy ze stacji Bytom Wąskotorowy o godzinie  9:00 i 14:30. Powrót z Miasteczka Śląskiego o godzinie 12:00 i 17:00. Pociąg zatrzymuje się na stacjach: Bytom Wąskotorowy, Szombierki Elektrownia, Bytom Karb Wąskotorowy, Dąbrowa Miejska, Sucha Góra, Repty Kopalnia Zabytkowa, Tarnowskie Góry Wąskotorowy, Lasowice Zalew, Miasteczko Śląskie Zalew, Miasteczko Śląskie Wąskotorowy. Szczegółowy rozkład  jazdy znajduje się na stronie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

Ceny biletów :  normalny – 10 zł, ulgowy – 6 zł, rodzinny 1+1 (opiekun + dziecko) – 13 zł. Dzieci do lat 4, rowery, wózki oraz psy – bezpłatnie. Bilety ulgowe: uczniowie i studenci < 26 roku życia (wymagana ważna legitymacja lub karta EURO<26)  oraz niepełnosprawni o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bilety rodzinne przysługują rodzicom z dziećmi do 16. roku życia.Wszystkie podane ceny odnoszą się do przejazdu jednorazowego, w jedną stronę.

Warto przyjechać w piątek do Zabrza, spędzić nocleg w „Żółtym”Apartamencie a w sobotę wybrać się na wycieczkę. Przejazd kolejką to atrakcja sama w sobie ale również okazja na weekendowy wypad nad wody jeziora  Nakło – Chechło. Skład pociągu prowadzi wagon dla rowerów. Można więc spędzić czas bardziej aktywnie, podróżując rowerem po przepięknych okolicach jeziora.

3001[1]