IRA Zabrze 11.03.2016r

IRA Zabrze 11.03.2016r. w CK Wiatrak

Apartamenty Zabrze poleca koncert! IRA to jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka. Każda płyta grupy sprzedaje się w wielu tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych po które sięga sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad.
IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, a już rok później zadebiutowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu pt. IRA ukazała się w 1989 roku. IRA Zabrze
Wydana w roku 1991 płyta Mój dom, a następnie 1993 i koncertowa Live odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do czołówki polskich zespołów rockowych.
W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie Znamię do nieco cięższych brzmień.
W 1996 roku, po wydaniu płyty Ogrody, z zespołu odszedł gitarzysta i założyciel Kuba Płucisz, a kilka miesięcy później IRA zawiesiła działalność. Po 7 latach przerwy grupa powróciła na scenę i ruszyła w trasę koncertową pod hasłem: IRA – Wracamy!, która gromadząc rzesze fanów, utwierdziła muzyków o słuszności tej decyzji.
W 2002 roku na sklepowych półkach pojawił się krążek Tu i teraz, a dwa lata później do sprzedaży trafił album Ogień. Kolejna płyta „Londyn „08;15” ukazała sie w 2007 roku.
Premiera nowej płyty – krążka „9” odbyła się 30 października 2009. Płyta odniosła spory sukces – w rozgłośniach radiowych można było usłyszeć aż 5 singli promujących album.
Rok 2010 przyniósł triumf na Festiwalu w Opolu.
Zespół otrzymał aż trzy Superjedynki – w kategorii: Płyta rock, Zespół roku, oraz za Najlepszy występ. 16 kwietnia 2013 roku ukazało się dwupłytowe wydawnictwo zespołu – płyta X. Pierwszy krążek zawiera 10 premierowych utworów, a wśród nich single Taki sam, Szczęśliwa oraz Uciekaj. Drugi natomiast jest prawdziwym rarytasem dla wszystkich fanów i miłośników zespołu, ponieważ pojawiły się na nim po raz pierwszy utwory w wersjach anglojęzycznych (utwory Mój Bóg, Taki sam i Styks) oraz największe przeboje w nowych, niepublikowanych dotąd aranżacjach.

Ostatnie wydawnictwo to „Ira Akustycznie Live DVD + CD” będące zapisem konceru,
który odbył 1 października 2014 w Klubie Wytwórnia w Łodzi.
Legenda polskiej sceny rockowej tym razem pokazała swoje delikatniejsze i bardziej liryczne oblicze, wykonując nowe, akustyczne aranżacje swoich przebojów. Dzięki pomocy Jacka Piskorza, kierownika muzycznego koncertu, muzykom udało się złapać znakomity kontakt z sekcją smyczkową. Niecodzienności dodały brzmienia fortepianu elektrycznego, akordeonu oraz przeszkadzajek. Wydawnictwo uzyskało status „Złotej Płyty”. Aktualnie Zespół pracuje nad nową płytą.

Koncert IRA Zabrze, piątek 11.03.2016r. , godz: 20:00
Wejście do klubu od 19:00

Bilety:
40 zł – przedsprzedaż
45 zł – w dniu koncertu

PUNKTY SPRZEDAŻY BILETÓW:
ZABRZE: Klub Wiatrak:
– zakup wprost ze strony klubowej za pośrednictwem systemu tpay.com (płatność przelewem, odbiór w dniu koncertu)
– w dniu koncertu od godz:19.00
ZABRZE: Music Centrum, DW.PKP
GLIWICE: Czas, Zwycięstwa 1
KATOWICE: All, Mickiewicza 14
– biletomat.pl (sieć dolicza prowizję do ceny biletu)
– biletyna.pl (sieć dolicza prowizję do ceny biletu)
– kupbilet.pl (sieć dolicza prowizję do ceny biletu)
EVENTIM: cały kraj EMPik (sieć dolicza prowizję do ceny biletu)

Koncert IRA Zabrze. Zapraszamy.

[Źródło: http://wiatrak.art.pl]