Nikiszowiec gości ArtJarmark

Zdawać by się mogło że lato to czas gdy Górny Śląsk raczej się wyludnia, bowiem mieszkańcy udają się na zasłużony wypoczynek nad morze czy w góry. Pozory mylą a to dlatego iż, wiele dzieje się w regionie w okresie letnim. Wcale nie łatwo znaleźć tani nocleg w Katowicach czy w sąsiednich miastach gdy organizowane są imprezy takie jak  ArtJarmark. W ramach festiwalu Art Naif, w najbliższą niedzielę 12 lipca 2015r. na Nikiszowcu odbędzie się jarmark sztuki i kultury. Na rynku rozłożą sztalugi artyści z całego regionu na czele z reprezentantami słynnej Grupy Janowskiej. Będzie okazja spotkać i porozmawiać z artystami, poznać ich warsztat, kupić obraz a może nawet samemu coś stworzyć. Innych atrakcji również nie zabraknie bowiem na wielu stoiskach będzie można podziwiać i kupić wyroby rękodzieła i rzemiosła artystycznego. ArtJarmark to kolejna okazja by zwiedzić niezwykle osiedle Nikiszowiec. O godzinie 16.00, spod kościoła wyruszy grupa zwiedzających pod opieką przewodnika. Posłuchamy opowieści o tym jak dawniej żyło się na Nikiszu, co to takiego piekarnioki i chlewiki.
Kto chciałby poznać historię dzielnicy jeszcze głębiej, powinien wpaść do Muzeum Historii Katowic, Działu Etnologii Miasta przy ul. Rymarskiej, tego dnia będzie czynny aż do 18.00. Z okazji Art Naif Festiwal szczególnie warto zobaczyć wystawę „Mistrzowie Grupy Janowskiej”.
Będzie coś dla oka…będzie coś dla ucha…. Oprawę muzyczną zapewni grupa  Lipiny Syndicate, a ok. 17.00 zagra polsko-fiński zespół Duo Vitare.

[Źródło: mojekatowice.pl]