VII Międzynarodowe Targi Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej

Od 22 do 23 maja zapraszamy na VII Międzynarodowe Targi Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej, które odbędą  się w hali MOSiR Zabrze. Dla uczestników organizatorzy przygotowali liczne konkursy i atrakcje, w tym degustacje regionalnych specjałów, występy muzyczne, prezentacje, odczyty, warsztaty rzemieślnicze oraz warsztaty edukacyjne. Głównym krajem partnerskim i przewodnim tego wydarzenia jest Słowacja. Obecnie targi te skupiają też wiele innych przedstawicieli oraz wystawców państw takich jak Francja, Niemcy, Belgia, Włochy, Polska, Ukraina, Rosja.

Tym razem warto będzie zwrócić uwagę na pokazy o tematyce turystycznej organizowane w ramach Akademii Odkrywcy im. Tony Halika oraz prowadzone przez Marka Tomalika – dziennikarza prasowego oraz radiowego i podróżnika. Tematami przewodnimi jego pokazów będą:
– Wina i winnice Australii
– Świat bez granic
– Wyprawa drogą, której nie ma

Ten ostatni dotyczyć ma bardzo długiego i wymagającego do przebycia szlaku „Canning Stock Route”  liczącego prawie 2 tys. km który zyskał określenie Szlaku Śmierci. Szlak ten przebiega przez Pustynie Gibsona oraz  Wielką Pustynię Piaszczystą a także liczne busze i stepy.
[Żródło www.mosir.zabrze.pl]